Czerwone dłonie – domowy sposób jak wybielić

by on July 7, 2009
in Ciało, Dłonie

solmorska

Zaczerwienione dłonie to jeden z najtrudniejszych problemów kosmetycznych do usunięcia, a dosyć łatwy do nabycia zwłaszcza przez nastolatki, które nonszalancko – na złość mamie – nie chcą nosić czapek, szalików no i rękawiczek.
Chociaż powodem zaczerwienionego koloru skóry na rękach mogą być nie tylko odmrożenia, ale również zaburzenia krążenia. Czasem problem bywa wrodzony, choć najczęściej jest nabyty. Pomimo tego, zaczerwienienie rąk wcale nie jest łatwe do usunięcia, a przyznasz, że takie ręce wyglądają okropnie.

Jak usunąć zaczerwienienie dłoni?

Jednym z najlepszych domowych sposobów jakie można zastosować to moczenie rąk w roztworze z soli morskiej, która jest zbawienna dla skóry i ma przeliczne zastosowania. W przypadku kąpieli na zaczerwienione dłonie, proporcje jakich najlepiej użyć to 10 dag soli morskiej na 1 litr wody. Mocz je przynajmniej przez 20-30 minut. Efekty zobaczysz już po pierwszym zabiegu. Dla utrwalenia powtórz kąpiel kilka razy.

Aby nie pogłębiać problemu, należy unikać kontaktu z zimną wodą, zawsze nosić rękawiczki przy niższych temperaturach.  Zimą jako działanie pielęgnacyjne zalecane jest moczenie rąk w naparze z rumianku lub w lekko ogrzanym mleku.

Comments

4 Responses to “Czerwone dłonie – domowy sposób jak wybielić”
  1. Amika says:

    Mi na czerwone dłonie pomogła kuracja do rąk Sylveco- krem rumiankowy i bawełniane rękawiczki.

  2. Anka says:

    Dzięki za informację. A gdzie można kupić taki krem? myślę, że inni czytelnicy Naturalnych Kosmetyków z takim samym problemem, chętnie by wypróbowali Twojej metody.

  3. amika says:

    @Anka- ja kupowałam w aptece ale na ich stronie jest sklep internetowy więc można zamówić. Widziałam też na allegro.

Jeśli Cię coś gryzie, zostaw komentarz