Cera dojrzała i zmęczona będzie wdzięczna za naturalne maseczki z fasoli, ziemniaków lub twarogu

Cera dojrzała i cera zmęczona naprawdę będzie wdzięczna za naturale maseczki: fasolową, ziemniaczaną i twarogową, ponieważ są niezwykle odżywcze, wygładzają zmarszczki i napinają cerę. Maseczka ziemniaczana dodatkowo jeszcze odświeża i wygładza cerę szorstką.

Warto sięgnąć po naturalne składniki i domowe sposoby – te kosmetyki są nie tylko zdrowsze, bogate w substancje odżywcze, ale również przyjazne dla kieszeni. Koszt 1 takiej maseczki wynosi od 10 do 50  groszy!

Maseczka Fasolowa
maseczki-naturalneSkładniki: filiżanka białej fasoli, łyżka stołowa olejku migdałowego, sok z połowy cytryny i łyżka miodu pszczelego.
Białą fasolę namoczyć na noc, a następnie gotować, aż będzie miękka. Przecisnąć przez drobne sitko lub rozgnieść widelcem na drobną papkę. Dodać olej migdałowy, sok z cytryny i łyżkę miodu. Nałożyć na twarz i szyję na 15 minut. Zmyć wodą gorącą, a następnie spłukać zimną.

Maseczka Ziemniaczana
Składniki: 1 ziemniak ugotowany w mundurku, odrobina mleka i 1 żółtko.
Ziemniak ugotuj i rozgnieć widelcem. Dodaj pozostałe składniki i wymieszaj aż uzyskasz gęstą masę. Podgrzewamy ją na wrzątku do temperatury, jaką jesteś w stanie znieść. Do podgrzania użyj naczynia szklanego lub porcelanowego. I jak najbardziej gorącą nałóż na twarz i szyję. Całość nakryj jeszcze wilgotnym kompresem, który podnosi skuteczność maseczki. Ze względu na wysoką temperaturę, uwaga na cery z problemami naczyniowymi. Maseczkę utrzymuje się przez 20 minut i zmywa gorącą wodą, po czym spłukuje zimną.

Maseczka Twarogowa
Składniki: 2 łyżeczki twarogu, sok z 1/2 cytryny, 1 łyżka mleka.
Wszystko wymieszaj i nałóż na twarz i szyję. Maseczkę utrzymuje się przez 30 minut. Poprawia ukrwienie, odżywia skórę – jest to maseczka szczególnie polecana do cery dojrzałej i starzejącej się – można używać nawet do 3 razy w tygodniu.

Jeśli Cię coś gryzie, zostaw komentarz